All Rights Reserved © 2014 - H&B Estates
Kuzey Kıbrıs
Kuzey Kıbrıs sihirli bir adadır ve "Akdenizin İncisi" ünvanına sahiptir. Bozulmamış zengin, doğal güzellikleri ile Beşparmak Dağları, yüksek çamları, yaban çiçekleri ve doğal bitki örtüsü ile kaplı olup deniz ve plajları ile berrak suları altın gibi kumsalları ile ünlüdür.

Kuzey Kıbrıs'da 5 ana bölge vardır:
  • Gazi Mağusa
  • Girne
  • Güzelyurt
  • İskele
  • Lefkoşa - Başşehir

Kuzey Kıbrıs yazları sıcak, kışları ılık bir iklime sahiptir. Yaz mevsimi Nisan ayından, Kasım ayı sonuna kadar yani sekiz ay sürmektedir. Temmuz Ağustos aylarında sıcaklık 35°C'yi aşabilmektedir. Kış mevsimi ılık geçmekte ve ortalama sıcaklık 19°C civarındadır.

Kuzey Kıbrıs mutfağı çok zengindir. Birçok meze çeşitleri yanında et - tavuk kebap, mantı, pirohu, mölehiya v.s. gibi kendine has yemek çeşitlerimiz mevcuttur. Büyük şehirlerimizde ayrıca Uluslararası yemeklerimiz de vardır.

Dünyanın her yeri ile telefon, telex, fax ve internetten iletişim sağlanabilmektedir. Türkiye dışındaki ülkelerden (00 90 392) ve Türkiye'den (0 392) çevirdikten sonra 7 rakamlı yerel telefon numarasını çeviriniz. ( Şehir kodları: Girne 81; Gazimagosa 36; Lefkoşa 22 ). Kuzey Kıbrıs'tan İngiltere 00 44+ ( İngiltere'deki numara ) ve Türkiye ise normal şehirler arası çıkış ile aranabilir.

Kıbrıs Akdeniz’in en büyük üçüncü adası olarak tarihin tüm dönemlerinde stratejik, politik, ticari ve dini olmak üzere çeşitli nedenlerle pek çok medeniyet için çekici  bir yer olmuştur. Bu cazibesi ile Kuzey Kıbrıs seyahat  edenlere her mevsim uygun, benzersiz, hoş, mistik, ruhani ve huzurlu tatil ortamı sunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Afrika’nın kesişme noktasındadır. En yakın komşuları Türkiye, Güney Kıbrıs, Lübnan, Yunanistan, Mısır, israil ve Suriye’dir. Benzersiz kumsalları, ovaları ve dağları ile Kuzey Kıbrıs 396 km uzunluğunda eşsiz bir kıyı uzunluğuna sahiptir. Ayrıca,geçmiş tarihi ve bulunduğu coğrafya nedeniyle Kuzey Kıbrıs, pek çok acıdan doğu ve batı kültürleri arasında şaşırtıcı bir sentezdir. Zengin çok kültürlü mirasının izlerini adanın hertarafına yayılmış olup 11 bin yıllık medeniyetler ve tarihine ait eser ve bölgeler ona eşsiz bir güzellik katmaktadır.

Karpaz Bölgesi Halen Bozulmamıştır:
Karpaz bölgesi Akdeniz ‘de belki de son kalmış gerçek bozulmamış kıyılardandır. Çok zengin bir biyo çeşitliliği ve muhteşem görünüme sahiptir. Karpaz‘da 1600  üzerinde bitki türü olup bunun 22’si sadece Kuzey Kıbrıs‘da bulunan endemikledendir. Karpaz bölgesinin kuş türlerine bakıldığında 7 tanesi endemic olmak üzere 350‘nin üzerinde kuş türü bulunmaktadır. Sürüngen sevenler için Karpaz‘da 26 sürüngen ve amfibi türü bulunmaktadır ki bunların içinde meşhur  su kablumbağaları da bulunmaktadır. Doğu Akdeniz‘de Karpaz sahilleri, Chelonia Mydas and Caretta Caretta cinsi su kablumbağalarına yumurtlama imkanı sağlamaktadır. Avrupa Audouin Martısı son kolonisi Karpaz‘ın uç kısmında yuvalanmaktadir. Ayrıca Altın Kumsalda kum tepecikleri üzerinde eşsiz beyaz kum zambakları şaşırtcıdır.

Kuzey  Kıbrıs‘ta Yürüyüş, Tırmanma, Bisiklet:
Kuzey Kıbrıs zorlu veya kolay çeşitli zorlukta yürüyüş  sevenlere ve bisiklet sürücülerine  tüm güzellikleriyle birlikte pek çok alternative yürüyüş yolları sunmaktadır.

Altın renkli kumsallar üzerinde At Biniciliği:
Kuzey Kıbrıs‘da bulunan at çiflikleri, pek çok güzelliklerin bulunduğu bölgelere ilave olarak eşsiz kumsallar üzerinde de at biniciliği de sunmaktadırlar.

Kuzey Kıbrıs‘ta Mağaracılık:
Kuzey Kıbrıs mağralarıyla da keşfe hazır olanlara fırsatlar sunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs‘ta Sağlık Turizmi:
Sağlık turizmi gelişmekte olan Kuzey Kıbrıs ‘ta ultra modern özel hastahane ile sağlık turizmine katkı koymaktadır.
H&B Estates, Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği üyesidir. Resmi niteliği olmayan emlakçılara güvenmeyiniz.
ERA HB, Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği üyesidir. Resmi niteliği olmayan emlakçılara güvenmeyiniz.
+90 392 815 7810